Od początku roku szkolnego w naszym Ośrodku trwała akcja informacyjna na temat roli szczepień w walce z chorobami zakaźnymi, w tym z COVID – 19. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i zespołu nauczycieli w efekcie podjętych działań w przychodni w Rydzynie zaszczepiono siedmiu uczniów. Kilkoro uczniów ze względu na stan zdrowia nie mogło być zaszczepionych w pierwszym terminie. Będzie dla nich wyznaczony drugi termin.

Zachęcamy wszystkich uczniów w wieku od 12 do 18 lat o rozważenie możliwości przyjęcia szczepionek przeciw covid-19.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie zaprasza osoby zainteresowane, uprawnione do korzystania ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, do udziału w  wycieczce Kraków – Wieliczka - Zakopane.

Wyjazd odbędzie się w dniach  14-17 października 2021 roku.

Liczba miejsc: 45 osób.

Są jeszcze wolne miejsca.

Zgłoszenia (osobiście lub telefonicznie) do środy 22 września do godz. 9.00.

Robert Leciejewski  Tel. 504-485-435

Dnia 8 września w naszej szkole odbyła się Narodowy Dzień Sportu.
Wszyscy bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyli w zajęciach ruchowych tanecznych i relaksacyjnych, które odbywały się
na placu przed salą gimnastyczną.
Relacja fotograficzna potwierdza wspaniałą zabawę i na pewno powtórzymy ten dzień nie jeden raz ☺️
 
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach sportowych 
Pozdrawiamy nauczyciele wychowania fizycznego ☺️
 
 
Nasi nauczyciele wychowania fizycznego wzięli udział w programie „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Jest to program Ministerstwa Edukacji i Nauki przygotowany we współpracy z akademiami wychowania fizycznego z całej Polski. Do projektu zostali zaangażowani najlepsi specjaliści, którzy dzielą się wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi.
Podczas szkoleń nauczyciele dowiedzieli się m.in. jak przeciwdziałać skutkom bezczynności ruchowej (hipokinezji), izolacji społecznej czy innym skutkom zdrowotnym, które pojawiły się w związku z pandemią. Szkolenia mają charakter kompleksowy i obejmują również zagadnienia psychologiczne.